Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

EXPO 2020

S neskonalou radostí a pýchou musím zopakovat, že mi bylo ctí reprezentovat Českou republiku na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Je to pro mne totéž, jako kdybych ve sportu, který dělám, dostala šanci vyrazit na olympijské hry. Absolutní bomba! Všechny moje ceny, které jsme za roky společně prošlé s mých mužem a naším projektem přinesli domů, odpovídaly na mnohé moje dotazy, ale jen částečně. Však až EXPO mi bylo a bude potvrzením nezpochybnitelným.

Na Expu v Miláně měla Eli 2 roky a v průběhu jsem otěhotněla. Moje cesta za úspěchy, dalekým světem i za knihami… byla doprovázená dětmi, v průběhu jsme je tvořili a já je rodila, jak se to zrovínka naskytlo a přihodilo. Děti nám byly a jsou partnery i parťáky, a tak by nebylo divu, kdyby ta další holčička, kterou si můj muž vysnil, přišla na řadu právě na… první Všeobecné výstavě EXPO, která se uskuteční v roce 2020 a 2021 v Dubaji, na první světové výstavě pořádané v regionu Středního východu, jižní Asie a severní Afriky. Tady se bude utvářet budoucnost. Tak si možná stvoříme i tu naší :-)

Ano, chtěla jsem vám povědět, že budou hrdou reprezentantkou nejen České republiky, ale všech drobných živnostníků, všech snílků a rukodělných dříčů na podiích „zlatem zalité Dubaje“, pod horkým nebem největšího města Spojených arabských emirátů. Půjdu tam povědět světu, že i ze samoty v Novohradských horách, kde nebylo těžké potkat vlka, ale nemožné potkat signál mobilu, a s „dětmi na krku“, se dá dojít na střechu světa.

Spojené arabské emiráty, stát složený ze sedmi samostatných emirátů a 200 různých národností, si zvolily pro světovou výstavu téma „Spojení myšlenek, vytváření budoucnosti“. Budeme u toho, budeme vytvářet budoucnost a spojíme naše myšlenky v jednu :-), však víte!

Co nás čeká? Věřím, že něco neopakovatelného… jak co do krásy, tak co do technického zázemí a přípravy. Určitě se nesetkáme s tím, že parkoviště a chodníky budou dokončované až poslední dny akce, jako se to stalo v Miláně :-) Jsem si jistá, že EXPO v Dubaji bude plně odpovídat tomu, jak a čím organizátor přiklepnutí hostitelství oslavil: počínaje nádherným ohňostrojem z nejvyšší budovy světa - Burj Khalify, po zahájení stavby nové nejvyšší budovy na světě jménem „Burj 2020“, která by se měla dotknout nebe. Jsem si též jistá, že to nebude to jediné, co plánovaných 25 milionů návštěvníků na ploše přibližně 4 x 2 kilometry položí na záda, však se jedná o jednu ze třech největších globálních akcí na světě, spolu Mistrovstvím světa ve fotbale a Olympijskými hrami.

EXPO otevře své brány 20. října 2020 a posledního návštěvníka přijme 10. dubna 2021.