Marmeládová Akademie Blanky Milfait | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Marmeládová Akademie Blanky Milfait

Zveřejněno 19.2.2020

Slibovala jsem si komplexní projekt Akademie několik let. Nebyl čas ani prostor, do toho jsem byla permanentně těhotná, nebo kojila, nebo o těhotenství usilovala :-) a… taky jsem dost času trávila na expedicích po světě. 

Ale vše má svůj čas.
Proto dnes a tady.

Historie předávání zkušeností: 
2013 Český Krumlov, kurz pro veřejnost
2013 Novohradské Hory, video kurz pro výrobce-živnostníky, pro MZ 
2014 Novohradské Hory, kurz pro školní děti   
2015 Šumava, první kurz Marmeládových čarodějek 
2016 Sicílie, kurz pro fanynky, slet Marmeládových čarodějek  
2017 Řím, kurz pro fanynky, slet Marmeládových čarodějek
2018 Dolomity, kurz pro školkové děti 
2019 Dolomity, slet Marmeládových čarodějek
2020 Zalužanský zámek, Marmeládová Akademie 

Marmalade Academy of Blanka Milfait 
(kurz je možné realizovat i v angličtině, pro více jak 2 účastníky)

Kde jinde by měla být realizována naše akademie, než na Zalužanském zámku, kde máme k dispozici úžasné prostory jak pro praxi, teorii, přednášky, společné stravování i pro přenocování. Navíc letos slavíme velké mezinárodní marmeládové výročí, také reprezentujeme na Všeobecné výstavě EXPO ve Spojených arabských emirátech a vstupujeme do nové fáze naší manufaktury, která je na hony daleko vzdálena dodávání slevovým portálům, velkoobchodům a hyperprodejnám. Rok restartu :-)

Marmeládová Akademie Blanky Milfait je založena a já Tě mohu pozvat na první termíny! 
(sobota ráno / neděle poledne s přespáním na Zalužanském panství) 

První víkend:        29.02. - 01.03.
Druhý víkend:       21.03. - 22.03.
Třetí víkend:         28.03. - 29.03.
Čtvrtý víkend:       04.04. - 05.04. 

Místo konání 
Zalužanský zámek, pomezí mezi Středočeským a Jihočeským krajem, ubytování ve **** zámeckých komnatách, plná penze, kompletní zajištění. 

Lektor
Blanka Milfait, World Class Marmalade Maker 
zlatá medailistka z Mistrovství světa WMA (pět účastí, 5x zlatá)
držitelka zlatých hvězd z Great Taste Awards
Stříbrný Živnostník roku
Žena roku

Druhý lektor 
Ing. Barbora Benešová
zlatá medailistka z Mistrovství světa  WMA
šéf produkce Manufaktury B.M. 

Cíle akademie je: pomoci hospodyňkám v orientaci mezi nekonečnými a neodbornými radami v online světě internetu, umožnit účastníkům nejen nakouknout pod ruce nejlepších výrobců marmelády na světě, ale též do tajů její výroby tak, aby mohli doma poté kouzlit z perfektního ovoce a bez chemie pochoutky, které v obchodě nenajdou. Sekundárním cílem je pomoci začínajícím výrobcům, případně těm, kteří o výrobě jen přemýšlejí, v orientaci v nelehkém světě pravidel, nařízení, ale i kontrolních mechanismů státu, které se týkají výroby potravin. Chceme ukázat nejen kouzlo produkce špičkové potraviny, ale i formy a způsoby její propagace a prodeje. K produkci špičkových marmelád jsme přivedli nejednu hospodyňku a k podnikání v oboru mnohé. Díky letité publikační činnosti, kdy mimo dvě knihy o marmeládách vyšlo několik desítek populárně naučných online textů, jsme svět „obyčejného marmeládování“ natolik popularizovali, mediálně představili a akcentovali jeho přidanou hodnotu, že dnes málokterá žena k němu zůstává netečná. A jasně, i kluci :-)   

Blanka říká: „Kdybych já mohla v prvopočátku mého marmeládového dobrodružství absolvovat podobný kurz, ušetřila bych se mnoha prvotních chyb, zbytečných výdajů, přešlapů a omylů, díky nimž jsem například někde neuspěla, jinde dostala pokutu či si jen přidělala neklidné noci. Odborné rady od nejlepších v oboru jsou základním kamenem vlastního úspěchu - i já se dodnes stále učím od kolegů v zahraničí.“

Pro podrobný program, cenu a podmínky účasti se obracejte na: blanka@blanka-milfait.com 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(21.2.2020 02:57:33)

Dobry den Blanko,sleduji vas na dalku jiz hodne dlouho a smekam.Co vsechno jste dokazala za tak kratkou dobu.....marmelady, psani knh,vzdelavat se,rodit, starat se o rodinu a manzela.....no manzel se jiste take snazi rekla bych hoodne.. hahaha a mohu pkracovat.Moc vam vsem preji hodne moc zdravi a at se vse dari jako doposud.Nemohu se dockat az se s vami setkam na zamku.

(21.2.2020 08:16:06)

Nevím, jak se to stalo, ale... bohužel neumím ani na chvilku sedět s rukama v klíně. Ležet na pláži. Sedět v křesle a rozjímat. Povalovat se v posteli. A ani vysedávat v kavárně. Asi nějaká nemoc, nebo co.  Relax posledních týdnů, protože nemrzne a není sníh, se jmenuje: oddrnování mezí. Připravuju desítky metrů záhonů a bohužel, stará zámecká šparglovna je jeden obří drn, vydloubnout, vyklepak, aby nezmizela zemina a pak drn poslat do věčných lovišť o pár desítek metrů dál. Úmorná dřina, ale krásný výsledek a ač mám ruce jako vopice, odpočinu si u toho :-))))  Jestli je to dobrý vlastnost, nevím, ale chci to přesně takhle předat holčičkám :-)))) Jen nějak nemohu pořád sehnat nikoho na výpomoc, takže i tudy, kdo chce píchnout na pozemku s jarní brigádou, je to... hračička :-))) A Vám díky za milá slova, teď už tomu dáme jen číslo diagnózy :-)))

(21.2.2020 08:35:07)

Nerad se do toho montuju,ale diagnóza je jasná!Č. 666...ďábelská a pekelná :-))

(21.2.2020 11:15:14)

Tak to mi ten můj celej život lze :-( Furt tvrdí, ze sem jeho anděl... A ono nakonec je to jinak  :-(  Diagnoza 666  :-0