Blanka Milfaitová | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Řekli o nás

"Blanka Milfaitová je dnes už zavedená značka, které se věří… a to nejen při vaření marmelád, ale i při cestování kolem světa. Tentokrát nám Blanka namíchala skvělou marmeládu - z cestování, místy hořkou, místy sladkokyselou a sladkou, přesně jak to při cestování a vaření marmelád bývá. Čtenáře čeká opět velmi zábavný příběh, upřímný, autentický a opravdový, přislazený recepty na proslulé marmelády."

Dagmar Heřtová, česko-britská publicistka, nakladatelka, novinářka a gastronautka

"Když jsme se poprvé potkaly osobně, bylo to… prostě krásný. Blanka měla tričko od mouky, protože zrovna upekla chleba. Na stůl přinesla svoje máslo a svoji marmeládu. Snídaly jsme u ní v cukrárně v Srní a kolem nás se motaly naše děti. Obyčejná situace. Jenže Blanka dělá ty nejobyčejnější ženské věci – upéct chleba, udělat máslo a marmeládu - světově. Objede zeměkouli, najde to nejlepší a vyhraje! Je to asi strašná dřina, ale ona kvůli ní ani na chvíli neopustí svoje dvě holčičky a svého muže. Opustí klidně velmi pravděpodobnou velkolepou kariéru, protože... ty holčičky, muž. Vím, že ví, co je v životě nejdůležitější."

Dita Pecháčková, autorka kuchařek, novinářka, moderátorka vlastního televizního pořadu

"Blanka Milfaitová je trochu zjevení, trochu víla. Nejprve celý svět posadila na zadek svými marmeládami, které jak jednou ochutnáte, už nebudete chtít žádné jiné. A teď nás dostává svými "cestopisy". Možná ji budete po přečtení knihy považovat za blázna, budete nad jejími rozhodnutími kroutit hlavou, budete se smát, plakat. Ale jedno ji upřít nemůžeme a to upřímnost s jakou životem jde. Dělá jen to, co chce a v čem vidí smysl. Kdybychom všichni jednali alespoň z části jako ona, byl by svět lepší a upřímnější místo."

Iveta Fabešová, autorka kuchařek, majitelka kultovní cukrárny IF Café

"Mohli bychom si myslet, že kniha královny marmelád bude sladce něžná. Jakmile se začteme, zjistíme skvělý pozorovací a vypravěčský talent. Zdravý až selský úsudek a hlavně radost. Radost z objevování, z dětí, z nových míst a z toho pramenících lidských setkávání. Jedním slovem SVOBODA. Už se těším na nové zážitky, dobrodružství. A zažívat alespoň trochu té svobody při čtení."

Otakar Brousek mladší, herec televizní i divadelní a dabér

"Jsi extravagantní, šílená, zamilovaná, tvrdá, odhodlaná, nenápadná, pozorující, nadšená, obdivovaná, přátelská, pokorná, živočišná... uf, to je nálož, ta tvoje kniha! Pokaždé mě překvapíš a s jistým vzrušením čtu tvé myšlenky a představuji si sama sebe v tvém karavanu na cestě. Působíš tak jemně, oproti tomu co a jak píšeš! To je inspirující, zábavné, ale i nečekaně matoucí a svérázné. Začala jsem běhat po tvém vzoru a recepty na marmelády doporučuji svým známým jenom od tebe (samozřejmě až po těch mých ). Tvá první kniha je osobní, plná dojmů a zážitků, které se díky tvému vyprávění v mé fantazii zhmotňují velice jasně a přesně. Těším se z pokračování tvé cesty zeměmi, kam se sama vydávám jen ve své hlavě a z marmelád, které mi chutnají i jen uvařené ze slov na papíru. Tvé druhé knížce přeju šťastnou cestu světem!"

Kateřina Winterová, herečka Národního divadla, moderátorka Herbáře, zpěvačka

"Asi jako každý jsem vyrůstal a pohádkách. Pravidelně jsem se nechal unášet do světa iluzí, kde vítězí dobro a krása. V dospělosti člověk, ač nerad, pochopí, že realita pohádku připomíná jen velmi vzdáleně, ale o to víc ji hledá. Naprosto přesně si pamatuju, jak jsem začal objevovat příběh Blanky Milfaitové, které se staly osudem moje milované Novohradské hory. Z tohoto téměř zapomenutého českého místa, o kterém našinec maximálně slyšel, se začala vydávat dobývat svět. Zajeďte si do Novohradských hor, abyste pochopili, o čem mluvím. Jen pohled z Hojné Vody na tu nádheru dolů vám vezme dech. Hltal jsem o Blance každý článek, protože kromě dobývání používala doslova pohádkovou zbraň – marmeládu. Pak jsem se za sychravého rána zastavil v Srní. Nenápadná kavárna, která zaujme na první pohled nekonečnou frontou lidí, kteří dychtí po marmeládě. Vystál jsem poctivě a koupil snad vše, co bylo dostupné. A pohádka pokračovala doma při konzumaci. Jaká je ta vítězná Blančina marmeláda? Především poctivá. A poctivost je další pohádkový fenomén. Neváhal jsem a do skupiny lidí, kteří předávají Slavíka, jsem musel Blanku získat. I když byla ve dvou, souhlasila a zcela po zásluze se postavila po boku jmen, která jsem každoročně oslovoval: Dagmar Havlová, Pavol Habera, Karolína Kurková, Lucie Šafářová nebo Jiří Suchý. Od té doby sleduju její pohádkovou cestu světem a jsem hrd na to, že je ze stejné země. Je nenápadná, je milá, je skromná a je to opravdová pohádka, které nemají existovat, ale jsou. Děkuju, Blanko, za naději a za krásu, kterou šíříš!"

Libor Bouček, moderátor a dabér

"Vaše produkty chutnají skvěle a kusy ovoce na mne působí uklidňujícím dojmem."

Pavel Maurer, Goog Food Lover a gastronaut Grand restaurant

"The winning marmalades stood out as they had good acidity, were fully fruited, low sugar and great zest. Like a good wine marmalade needs to have good fruit and full body."

Jonathan Miller, Food Buyer at Fortnum & Mason porotce World's Original Marmelade Award

"Balení je působivé, skleničky Weck jsou kultovní klasika, chuť třešňové zavařeniny výborná. Na pomerančové tolik nejsem, takže nemohu ocenit, ale podle nabídky na webu se mi zdá, že máte originální, ale přitom harmonické a vyrovnané kombinace chutí. Kdybych měla horský penzión s luxusními snídaněmi, vybrala bych si vás za svého dvorního dodavatele lokální chuti :-)!"

Hana Michopulu, autorka kuchařek, iniciátorka farmářských trhů a… více na michopulu.cz