Zlatá oslava 7. narozenin | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Zlatá oslava 7. narozenin

Zveřejněno 13.7.2020

Jako nejdříve si objednala ovocný dort, plný borůvek a ostružin a jahod, a uprostřed velkou sedmičku. Přijela spousta čarodějek na „Extra seminář pro mistry Akademie marmeládového umění“, atmosféra byla dokonale sváteční! Přesto oslavenkyně v pátek i v sobotu odjela… na závody. 

Jak jinak oslavit sedmé narozky, než pořádným sprintem :-) V pátek se tedy jelo do Čáslavi, kde malou sprinterku čekal atletický dvojboj. Padesát metrů hladkých a skok do dálky. Eli řadí do kategorie s atletkami od šesti do devíti let, tušili jsme mazec, bo odchovanci z Čáslavi a z přítomných dalších oddílů, třeba brněnského SK Speed, jsou fakt dravci! Ukrutný horko, sluníčko šplhá ke třicítce, všude se rozcvičují malé divošky a na vetřelkyni z Dukly pokukují s lehkým podezřením :-)

Čtvrtý rozběh, čtvrtá dráha. O dvě hlavy větší soupeřka, hned po levé ruce, ale náš prcek se soustředí jen na těch padesát metrů, žádné strachy, oči upřené na tartan dopředu, nic víc ji nezajímá. Výstřel. Neuvěřitelný souboj, Eli se rve jako pravý gladiátor, nedá těm starším nic zadarmo! S každým metrem se situace… posouvá k velkému překvapení! Ale je to opravdu překvapení? Devítiletou soupeřku E-liška odsouvá na druhé místo s přehledem, ostatní jsou daleko, a po kontrole výsledků dalších rozběhů zůstává pan P. paf! Dokonale paf!

Osobní rekord! Neuvěřitelné zlepšení oproti závodům na Dukle před měsícem! Z velmi dobrého republikového času… se posouváme k časům, které znějí nadějně směrem k lednovému vrcholu sezony v New Yorku na dráze New Balance Track & Field Center / The Armory, kam míříme bojovat se světem! Od fantastického času vítězky titulu Nejrychlejší dítě světa, dělí E-lišku jedna desetinka a půl. No ty vole! 

Dvojboj pokračuje skokem do dálky, Eli končí stříbrná, když ji překoná brněnská atletka o jeden centimetr. V celkovém hodnocení obou disciplín naše prvorozená poráží všechny soupeřky v poměrně široké věkové kategorii! 
……………….

Sobotní ráno nás vítá deštěm. Vytrvalým. Na zámku začíná sladký seminář, Eli sedá do auta a po osmé už je v Budějicích na letišti. RunWayRun. Prostě sprint po letištní dráze plné vody. Úžasná výzva, opět širší věková kategorie a doprovodný tým posiluje kamarád Radek, jeden z E-lišky sponzorů. Pomáhá, fotí, natáčí, fandí, stává se nedílnou součástí kolotoče jménem Olympijské hry 2032! 

Závodníčci neběží okruh, ale odvedou je na runway a nasměrují na odbavovací halu, kde už špalír fanoušků a rodičů, za pomoci hudby a spíkra vytváří super prostředí pro finiš. A že to finiš je! E-lišce bok po boku běží starší holčička, která - všimněte si na fotkách, má naprosto dokonalý strojový styl i výraz. Tatínek se smiřuje s tím, že dnes to nevyjde. 

Jak si dovolil zapochybovat :-) Kamarád Radek vypráví: „Ona Eli je šílená, ona za zatáčkou nasadí tempo, protáhne krok a bez náznaku vyčerpání letí jako vítr. Druhá holčička byla skvělá, jasně, běžela krásně, jasně. Ale oslavenkyně jí prostě dala lekci…“

Dvě zlata za víkend, sedmé narozeniny a… velké díky všem! 

Spojená fotogalerie 
 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(14.7.2020 08:23:51)

"Když se chce, i létat možno!"  a tak se stejně starou vnučkou a napětím sledujeme, držíme palce a žasneme! Ať to stále tak běhá, vše nejlepší přeje Míla a Amélka

(14.7.2020 08:56:14)

Dobrý den Mílo, jak jste psala, že máte vnučku Amélku, tak mně to jen připomnělo, že jsem se s jednou také párkrát potkala na běžeckých závodech Run Tour. Ale tato Amélka byla ze Štětí. Já jen, že tohle jméno se vidí málo, spíše se dává Amálka. :-) A ještě ke všemu je taky stejně stará s mojí dcerkou Šárkou i s E-liškou. Třeba to je jen náhoda. 

(14.7.2020 12:48:46)

Míle a Amélce moc děkujeme za sledovačku a podporu! Budu věřit, že se jednou potkáme i na nějakém tom závodě :-), to je teprv fandění super :-) Pozdravy malé slečně a krásné léto! 

(14.7.2020 03:12:25)

Omluva,nevin co s tim.......proste to tam mate 3x......je to od srdce

(14.7.2020 12:46:05)

Víc zpráv, víc radosti :-) 

Děkujeme, Jitko!

Mnoho pozdravů a podpora nás těší! 

(14.7.2020 03:09:14)

Nevin cim drive zacit....vsechno nej,nej k narozeninam ,hodne zdravicka a uspechu v celem zivote nasi male  atletce.Velka gratulace k opetnemu vitezstvi...budu nadale drzet palce k tem zlatejm.Blani,to drzeni telicka pri behu......  nadhera

(14.7.2020 03:09:12)

Nevin cim drive zacit....vsechno nej,nej k narozeninam ,hodne zdravicka a uspechu v celem zivote nasi male  atletce.Velka gratulace k opetnemu vitezstvi...budu nadale drzet palce k tem zlatejm.Blani,to drzeni telicka pri behu......  nadhera

(14.7.2020 03:09:12)

Nevin cim drive zacit....vsechno nej,nej k narozeninam ,hodne zdravicka a uspechu v celem zivote nasi male  atletce.Velka gratulace k opetnemu vitezstvi...budu nadale drzet palce k tem zlatejm.Blani,to drzeni telicka pri behu......  nadhera

(13.7.2020 18:23:48)

Blani....víkend byl naprosto úžasný❤️❤️❤️...

a ten závod???Každému tady v horách koho potkám vyprávím ,že jsem měl možnost vidět na vlastní oči , být alespoň na chviličku součástí doprovodného teamu Elišce která běhá rychleji než vítr  co nám tu fouká.To jakým způsobem to zvládla v tak šíleným počasi ...prostě neskutečný...děkuju moc...

(13.7.2020 18:33:48)

Děkujeme za milá slova k oslavě i závodu! Potěší 2x od tak významného podporovatele cesty malé atletky na největší sportovní událost světa :-) Věřím, že se opět někde na závodech potkáte! 

Dnes Ti povím, byla jsem s Eli na tréninku na atletickém stadionu. Dvě hodin drilu. Měl bys zažít tu koncentraci, nadšení, touhu a chuť pilovat vše k dokonalosti. Běhala úseky 50-100m s padákem, a pokud by jí trenér nezastavil, byla by tam doteď :-) Jo, a zkusila jsem si to též! Věci, které se nám zdají jednoduché a lehké, které druhá osoba s onou lehkostí dělá... zvláště pak, když je to dítě, umí nakonec dokonale zaskočit :-))))

(13.7.2020 18:45:26)

......pro nás je čest podporovat takovýho človíčka jako je Eli....těšíme se na další závody..rozhodně s námi můžete počítat...

(13.7.2020 21:07:37)

Tak příště se uvidíme, a doufám, že brzo! 

(13.7.2020 15:53:03)

Velká GRATULACE ❤️ k narozkám ❤️ i ke všem sportovním úspěchům ❤️ také pusu k tomu a pohlazení na dálku ❤️

(13.7.2020 17:57:54)

A to jako jo, to je krása, to si necháme líbit :-) E-lišce předávám, tlumočím a pusu násobenou posílám! 

(13.7.2020 13:43:10)

Eli své narozeniny dokonale pozlatila...krásná oslava to byla!!! Toho výborného jídla a pití co bylo... Luxusní marmelády jsme si vyrobili a něco  zase přiučili :-))

Díky,díky!! 

I ❤️ You

(13.7.2020 14:30:59)

Byl to jasně dokonalý víkend a jak říká pán mezi nebem a zemí, byl také dokonale poučný. Dík všem :-)  

(13.7.2020 08:53:23)

Ahoj holky, nejdříve Elišce přejeme všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hodně úspěchů v atletice i na běžeckých závodech, samozřejmě zdraví a hodně lásky. ;-) A taky gratulujeme k super výkonu na 50 m. Ten čas je neuvěřitelnej. Nemohla jsem tomu uvěřit. :-) Jak to dělá ? :-D Myslím, že v běhu nebude mít ve své věkové kategorii žádnou konkurenci. A tu Čokoládovou tretru určitě vyhraje !!! ;-) Posíláme vám hodně pozdravů, hlavně od Šárinky. 

(13.7.2020 08:59:04)

Ahoj, ahoj, hoj, pozdravy Šárce i Tobě, děkujeme za přání a tak nás napadlo, kdybyste měli čas a malá chtěla, přijeďte jeden den v týdnu, jedno dopoledne, holky mohou jít spolu trénovat na dráhu v Písku, můžete se k nám podívat, prohlédnout si zámek... atd. Nebo, pokud by to bylo daleko, můžeme se potkat na stadionu v Praze na dvě hoďky. Malou prý minule moc bavilo se s Eli rozcvičovat... :-)

(14.7.2020 08:59:07)

Ahoj Blani, moc rády bychom se Šárkou přijely, ale musíme to nějak vymyslet. Já přes týden pracuju, takže jedině až budeme mít dovolenou. Nejspíš bych to viděla na čtvrtek 6.8., ale ještě nevím, zda bychom přijely do Prahy na trénink nebo k vám. :-) Psala jsem i známým, co bydlí 40 km od vás, že bychom u nich přespali, ale zatím se neozvali, tak uvidíme. Ale myslím, že je to super nápad, mně by se to líbilo. Ale aby Šárka vůbec stíhala s Eli trénovat. Není na nic takovýho moc zvyklá. S náma se jí moc nechce. :-( 

(14.7.2020 12:47:19)

Až budete tušit, co a jak, pak dejte vědět, holky si to jistě moc užijí!