Zalužanský zámek žije… 2020 | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Zalužanský zámek žije… 2020

Zveřejněno 20.2.2020

Významný restart opravdového života na Zalužanském panství nese letopočet 2019. Začala jsem hledat velkou barokní usedlost, statek ideálně, a nejlépe v Jižních Čechách. Nic. Byla jsem z toho rozmrzelá a byl den narozek mého muže. Trávili jsme nějakou dobu v jižním Španělsku u moře. Pan P. poslal Barušku s dětmi na pláž a povídá, pojď, ukážu ti pořádnou… oslavu. Tušila jsem. Snad nás nikdo neuslyší, je před obědem.     

Posadili jsme se ale výjimečně k počítači :-) a muž mi ukázal nějaký zámek s kouzelným pozemkem. Volný ihned. Do Jižních Čech je to sice celý kilometr, ale… mrkneme na to. 

Po návratu do Dolomit jsme vysadili rodinku s Baruškou a hybaj do Čech. Nejdříve jeden statek, byl úžasnej, po rekonstrukci, skvost lidového baroka, ale malej. A navíc, z pozemku bylo vidět Temelín. Blízko. S mužem málem seklo. Pak jsme zajeli do Zalužan. Rozhodnutí bylo docela rychlé. 

V létě jsme tu krásu převzali a po návratu z měsíční velrybářské expedice za Polární kruh, koncem října, začali s… obnovou života za zámeckou zdí. 

Dnes je Zalužanský zámek nejen českým sídlem rodiny, ale stává se vyhledávaným místem pro celou řadu aktivit. 

Připomeňme si romantické svatby v absolutním klidu, dokonalé ubytování v několika komnatách, jedinečný concept store - prodej nejlepších marmelád světa a širého okolí, připomeňme si koncerty a přednášky, setkávání s přáteli… a nově též včera otevřenou Akademii marmeládového umění.

Díky vám všem, kteří k nám míříte, může zámek opět otevřít bránu, dýchat, vonět, kvést i... dávat radost. 

Vaše Blanka 

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit