Sky Sport o naší práci | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Sky Sport o naší práci

Zveřejněno 5.8.2019

Nedávno jsem vám tu přinesla fotogalerii a report z nejtěžšího evropského závodu v běhu do vrchu. První MSV jsem běžela před třemi léty. Jak to se mnou zacvičilo, jste si mohli přečíst v třetí knížce Nebát se přát si. Asi jsem se zamilovala :-) do té tortury. Že to zacvičilo notně, svědčí i naše poctivé rozhodnutí tento závod převzít a napříště pořádat… Jako legrace to nebyla, samo to nešlo, ale muž má neuvěřitelné vyjednávací schopnosti :-) Stalo se. Loni jsme spolupořádali nejtěžší evropský běžecký vertical, dřina, ale krásná, a ráno po akci padla definitivní nabídka – kupujeme. 

Dnes se k němu vracím, bo super televizní pořad o extrémních sportech Icarus kanálu SKY SPORT právě odvysílal první blok dokumentu…, který se během naší akce natáčel. 

Letos jsme Marmolada Super Vertical, ukrutný závod, kterým běžci zdolají cca 7km dálkových s převýšením 1.8km, pořádali sami. Nedávno jsem s Ericou založila asociaci, která má vše pod palcem, zapsala ji po Italský olympijský výbor a požádala prezidenta Veneta o podporu, kterou nám dal! Rozjeli jsme to na plné kule. Nic těžšího v Evropě vyběhnout nejde.

Běží se od nás z kempu na nejvyšší bod Dolomit, Punta Rocca, kde v nadmořské výšce přes 3 kilometry máte nejen celý svět jako na dlani, ale i vlastní srdce. Vlastní minulost i budoucnost. Změní vás to.
Tým 3 lidí, několik dobrovolníků poslední den, dvacítka profesionálních záchranářů i fotografů, rozpočet téměř 750 000 Kč a sponzoři velkých jmen, od Red Bullu přes Mercedes a Ritter, po Monturu nebo Scarpu. 

Muž dost zhubnul, viděla jsem ho málo týdny a týdny, v den závodu doháněl vše na kole napříč kempem, v pět ráno na něm dokonce ještě projel trasu závodu a pak řidil chod dějin z helikoptéry, Erica měla divoké předzávodní sny a zapomněla své jméno, Robi z toho 2x onemocněl a Franc nakonec popil s alpskými záchranáři tak, že si spletli helikoptéru s ponorkou... ale hlavní zprávou dne, měsíce i roku bylo a je, že jsme to dokázali. 

Cizinci, ač třetím rokem v Dolomitech, přesto ještě bez velkých kontaktů a podpory na důležitých místech, rodinka s 3 indiány na krku, cizinci, kteří pořád tápou… zvláště pak v oblasti byrokracie, která je s pořádáním závodů spojena, parta k pohledání tak jako tak :-) 

Téměř 2 stovky specialistů na tuto super náročnou disciplínu, také 60 dětí účastnících se prvního ročnímu Montura Baby Vertical a máme jen nadšené reakce, spokojenost mezi závodníky i partnery!

FOTOGALERIE ZE ZÁVODŮ 

 


 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(5.8.2019 14:50:55)

Blani, opět se Vám podařila parádní věc! :-) :-) :-)

(5.8.2019 16:26:12)

:-) dokonale parádní... DĚKUJEME! 

(5.8.2019 09:47:33)

Už jsem ten dokument viděl u vás doma,ale podíval jsem se na to znovu. Mám husí kůži... jedete fakt pecky ! Jste prostě kurvadobrý :-)

(5.8.2019 09:54:44)

P. ho může vidět x krát denně a dělá to s ním totéž :-) Byla to krásná věc a jsem na všechny z týmu moc pyšná!!!