Mia Ronja = 3 | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Mia Ronja = 3

Zveřejněno 6.2.2019

Víte, jak to s těmi dárky máme. Myslíme si, že jsme jeden druhému tím dárkem nejvzácnějším - víme, že to, jak, kde a proč žijeme, nám jako dárek vystačí po zbytek dnů. A i potom. Přesto někdy nějaký doma přistane. Pravda, plastové hračky, napodobeniny telefonků a praček, panenky ani kočárky tu nenajdete, a pokud to sem někdo přiveze (už se za to ani neomlouváme :-)), letí to obratem do koše. Eli dostala jako první dárek prak. Pořádný a poctivý prak. Nedávno luk. Praktické věci. Krásné taky a jistě jí v budoucnu budou užitečnými. 

Mia Ronja, dcera loupežníka a první toho jména, co se narodila v chudém sicilském přístavu Messina, včera oslavila třetí rok. Od prvních narozenin je to stejné :-), dort v podobě domácího chleba, pěkně vypečený bochník, kupa řízečků a větrníkový věnec. Místní íčka na to koukají sice s nehraných zoufalstvím v očích, ale pak ochutnají a je... vyhráno! Byl tu také dárek. Jediný. Muž si přál, aby až ho jednou v jižní stěně Marmolady vezme druhorozená do ruky, aby ji pomohl překonat nebezpečný horizont, či udržet život v kladných hodnotách, aby si vzpomněla. 

Otevírám vám náš svět, tady i v knihách, otevírám ho dokořán a s důvěrou. Žijeme podle sebe, podle našich pravidel a každému jednomu, kdo okolo nás kdy jen prošel přeju, aby též mohl...  

Možná i pár fotek z oslavičky 

 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(15.2.2019 02:39:18)

Preji dodatece hodne moc zdravicka. ..strasne to leti at vam ten vas svet vydrzi hooooodne moc dlouho. 

(15.2.2019 10:36:36)

A děkujemeeeeee :-)  Krásné dny za Velkou louži! 

(7.2.2019 11:38:34)

Samuel,ten co ho E-liška volá čerte , nejraději slaví narozky s gulášem v chlebu! 

Prostě...máme k sobě blízko ☺

(7.2.2019 13:27:10)

Kamarádi, však víme :-) :-) :-)