Létající anděl na Vysočině | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Létající anděl na Vysočině

Zveřejněno 6.6.2020

O víkendu jsme se museli rozdělit… já s Baruškou a Luckou řídíme další kurz z jarního semestru Akademie marmeládového umění, a taťka s Eli vyjeli na Vysočinu, za prvním závodem z osmi, které jsou součástí velkého seriálu: Běhej lesy. 

Půlkilometrová trať, poprchává a téměř třicítka konkurentek mezi šesti a osmi lety - Eli závodní kategorie. 

Malá atletka po měsících nucené pauzy nastupuje na krosový závod – a my všichni dohromady máme mnoho otázek: jak spolu s oběma trenéry využila dobu koronavirovou k natrénování, zda je dobře připravená na tak dlouhý závod (v rámci atletické přípravy v Dukle Praha jsou podobné vzdálenosti prakticky tabu), a zda… potká svoji zlatovlasou kamarádku Šárku z Hradce.

Až na přehnané bezpečnostně-zdravotní omezení (jen jeden rodič jako doprovod, roušky i na startovní čáře u dospělých, extrémní omezení pohybu po prostoru startu a cíle… atd.), to byl perfektně připravený závod. Úžasné prostředí a dokonalá atmosféra, kterou umí jenom stovky a stovky běžců všech kategorií… nadržených na běh! Určité náznaky odpovědí nám mohly dát první atletické mítinky, které Eli zvládla v posledních dvou týdnech a kde si zaběhla hodnotné osobní rekordy, ale…

Chlad, déšť a klouzavo na trávě i v blátíčku před cílovou rovinkou, bereme tretry a jinak všechno dolu. Čím méně oblečení, tím lépe. Na startu se jako vždy každý cpe dopředu, kluci mají pocit, že je to nějak zachrání (nezachránilo :-)), a opět nepříjemná zatáčka jen tři metry po výběhu! 

Eli čekala na výstřel z pistole, nepřišel a start dala manažerka hlavního partnera závodu povelem. Letíme. Zaspání znamená, že po prvních padesáti metrech je E-liška sedmá (běží se i s chlapci, ano). Následoval velmi technický lesní úsek, kde nebylo právě ideálno pro předbíhání, přesto na jeho konci a při vběhnutí do cílové rovinky (kopečku), je Eli druhá z dívek, vepředu je ještě jeden chlapec. 

No a pak následovala naprosto virtuózní záležitost, 50-30m před cílem je Eli cca pět metrů za velmi dobře běžící holčičkou, co také dokonale odstartovala a v klidu si držela náskok. V ten moment probíhají okolo pana P., který ví… E-lišce je třeba zafandit! Leť anděli, leť!

Leť anděli, leť!  

Letí, stahuje náskok vedoucí běžkyně každým krokem a… v cíli je první! Rozhodčí nakonec obě děvčata vyhlašují na prvním místě a se stejným časem! To byl finiš jako ze žurnálu :-) Boj do posledního milimetru. Srdce gladiátora! 

A co Šárka? Eli se dočkala! Sice po protnutí se na louce zvládla pouhé Ahoj, ale pak pádí za tatínkem a volá: je tu, je tu zlatovlasá Šárka a culí se od ucha k uchu! No a pak už bez sebe nedají ani ránu, předstartovní přípravu i prohlídku trati absolvují ve dvou, na roštu také spolu a… na bedně také! Šárce velké gratulace k vybojovanému třetímu místu! 
……….
Děkujeme těm, co drželi palce, děkujeme partnerům a sponzorům, děkujeme trenérce Erice z Dukly a píseckému prodejci letadel zn. Fiat! Zapůjčeným drakem Fiat 500L od JF AutoCentrum Písek v nádherné žluté... doletěla posádka bezpečně tam i zpět.

A co dál? 
V pondělí nás čeká šedesátka na mýtickém Memoriálu Josefa Odložila, nově součást World Athletics Tour v Praze na Julisce! To bude paráda! Vy se na ni můžete podívat na ČT Sport (pondělí 8.6. od 20h) 
V úterý pak malá olympionička absolvuje kompletní screening v pražském Centru sportovní medicíny. Neleníme, ale neriskujeme a nenecháváme nic náhodě :-)  
V pátek v premiéře… Eli bude mít malinký recitál během Noci kostelů. Nemohu dospat! Protože… na varhany! V nedalekém kostele sv. Josefa.

A o víkendu další boj! 

Fotogalerie! 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(7.6.2020 21:35:49)

Zdravíme také všechny v Zalužanech! Moc pěkně napsaný článek, pěkně se to četlo. :-) Šárka byla také nadšená a pořád říkala, jak je Eliška skvělá a hezká. :-D Moc gratulujeme k 1.místu, finiš byl úžasnej a byla jsem hodně překvapená, jak Eli doběhla a vlastně o chlup předběhla Sáru Špačkovou, která je hoooodně dobrá. To jsem fakt nečekala, i když si o Elišce myslím, jak je skvělá běžkyně. ;-) Každopádně děkujeme panu P., že mu nevadilo, že furt Šárka za nima lítala a chtěla se s nima rozcvičovat. Asi jí to pomohlo. :-D Tak snad se holky zase někdy potkají a budou spolu závodit. Soupeřit asi ne, Šárka na Eli nemá, ale o tom to není. Běh je také o zábavě a poznávání nových lidí, tedy aspoň pro nás. ;-) Mějte se krásně a budu se těšit na další zajímavé články, pro mě hlavně o Eli a jejím závodění. 

(7.6.2020 21:43:31)

Děkujeme za setkání s naším týmem :-) a milá slova. Šárka bude vždy vítanou, ať už se protnou na jakémkoli závodu! Z fotek je vidět, se jim to spolu funguje, a to je, jak píšeš, možná i důležitější, než jen závodit... 

Krásný týden přejeme a dejte vědět, pokud pojedete na závody. Eli už se zase moc těší! 

(7.6.2020 08:09:39)

Zdravíme všechny v Zalužanech a hlavně Eli, běžela jak vítr...však jsme si říkali, zda bude zde na Vysočině zavodit, a povedlo se, zvítězila, BLAHOPŘEJEME!!!!!

Mějte se všichni báječně.

Naďa a Mirek Markovi

(7.6.2020 09:26:08)

Děkujeme!!! A z toho, co mi povídali, je to okolo Sněžné, kde se běželo, jedno z nejhezčích míst v zemi!