Konečně... kontraband :-) | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Konečně... kontraband :-)

Zveřejněno 7.7.2017

Když se potkají milovníci… neklidného vína, jak říká můj muž, když se potkají lidé, kteří dělají věci, protože se jim líbí je dělat - a to jim je konečně svaté, nemůže to dopadnout jinak, než jak vidíte na fotce.

Nedávno se zastavil Jean Albert B., aby nám dal zachutnat ručně sbíranou Boscheru ročník 2015. Přivezl i jiná vína, zajímavá Prosecca a také špeky, salámky s vínem, sýry… no a bylo vymalováno. Muž strčil nos do první sklenky a odešel. Víc prý poznávat nechce. „Zajímavá“ Prosecca ho nezajímala. Ani nejedl. Po chvilce se vrátil ještě pro slzičku v čisté sklence a na stole nechal Jeanovi papírek s číslem. Vlastně tam byla čísla dvě. Partnera mobil a pak počet lahví. Jean pozvedl obočí, zakuckal se a povídá, tolik ale… no, my tolik prostě ani nemáme! Tohle nemůžeme, to ne… to je nad naše možnosti!

Muž už se nevrátil, šel krmit pstruhy. Pak odjel do Čech, cosi zařizovat a dnes přijel. Ve stejný moment dorazil náklaďáček a v něm bodrý zarostlý čtyřicátník - vinař produkující ten zázrak, který nám tu Jean nabízel. A prý, že chce vidět toho vousáče, co mu vykoupil ročník z Colli Trevigiani 2015. Byla radost ty dva pozorovat, jak si rozumí, jak rozumí tomu, co dělají a jak… přenášejí obsah z útrob korby do našich skládků, které máme sice v prvním patře, ale pod zemí za domem.

Zahlédla je jedna starší Italka, naše stálá klientka. Chvilku pozoruje, jak vousáči bedny poněkud podezřele posílají za domem do „chládku“ a poté prohodí: nevidím, neslyším, nic neřeknu, ehm, ale mohu se zeptat copak je to za kontraband :-)

……………………………………..

Na šesti hektarech poblíž Vittoria Veneta se nachází vinice s původní odrůdou Boschera. Naprosto čistá práce bez přidání… čehokoli! Víno kvasí v lahvích, samo, bez jakékoli byť běžné pomoci. Nečistí se, nefiltruje, je bez přísad. Výsledek? Mělo by ještě půl roku počkat v láhvi, ale i dnes je, jak píše znalec vín Veronelli, opravdu vzrušující! Můj muž tvrdí, že je to víno jen a pouze pro ty, kteří ví, kteří dokáží rozeznat zlato života od pozlaceného plevele!

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(16.7.2017 19:33:08)

Já v ašemu muži rozumím a závidím.

(16.7.2017 19:45:01)

:-)

(7.7.2017 20:57:58)

Doufám, že něco vydrží do září ;-)

(7.7.2017 21:09:19)

Tak jako přiznávám, jsou věci, které zaručit neumíme :-) :-)