Grand Prix kamarádů 2020 | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Grand Prix kamarádů 2020

Zveřejněno 23.2.2020

Nejslavnější mezinárodní závod v běhu na pár zámeckých metrů do kopce je tady! Jsme profíci, takže tuhle akcičku máme odzkoušenou a natrénovanou, nic jsme nenechali náhodě :-) Na popud Mr. Pecků a Minipecky Milfaitů, po výzvách, komu to běhá nejlépe, zda Meruňce nebo Šimonovi, se na Zalužanech uskutečnily v nedávné době dva závody. 

Na 50m do kopečka od brány k nádvoří. První vyhrála Meruňka, tedy já, druhý… no, neprohrála jsem se Šimonem jen proto, že mám prsa. Takže o prsa jsme oba první, ač je mezi námi třicetiletý rozdíl, kdy já bohužel ta starší. Hecujeme se dál a po pár dnech se hlavní promotér Velké ceny ozve, medaile připravené, pohár též, svolávám mistrák. 

Já slíbila domácí klobásky na grilu, k tomu můj kváskový chléb (pekla jsem do noci), hodně dobrýho pití a celou šišku jednoho z nejlepších a neznámějších jihoitalských tažených sýrů Caciocavallo! Dorazily jitrnice i jelita, špek i štrůdl, prostě… Jo a nesmím zapomenout na oblíbené, na přání pana P. naší Baruškou na talířku srovnané a seřazené podle velikosti (a) pohlaví ančovičky od Neapole! Závěr pak patřil dokonalé sestavě rakví se šlahajdou, jak jinak... od Barušky! 

Sešly se tři slavné rodiny. Ze Sudet dorazila parta Pecek, z jihu pak písečtí bardi Vyskočilů a startovní pole doplnili ti „odnikud“, ale s jasným prapůvodem v Republice Žižkov… naše nejpočetnější rodinka.

Závod se běží na dva rozběhy z nízkého startu. Pecka je ředitel, rozhodčí i startuje, Baruška má na starosti cílovou kameru, a Heidi fandí a jančí a tančí, bo vyhrál ten její, Sam! Sláva všem vítězům, tady poražení nejsou!

No a pak se rozjelo hodování, navrhujeme další kolo, asi na podzim :-), pozveme klíďo píďo i Tebe, a do té doby všichni z křesel na nohy a běhat!     

Mimochodem, můj milovaný muž běžel v pantoflích, ale do cílové pásky vpadnul jako zkušený atlet (fotografie je výmluvná), přesto se umístil na absolutně nejposlednějším místě… Někdo se obětovat musel! 

Fotogalerie plná atletů! 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(23.2.2020 22:31:51)

Je super být u zrodu něčeho,pro nás kamarády,tak velkého! Úroveň byla vysoká až profesionální :-) závodníci stoprocentně připravený :-) a ta hostina...luxus! Už teď se těšíme na další GPK !  Běhu zdar! Díky ❤️ 

(23.2.2020 22:36:50)

Popsáno dokonale :-) Když se sejdou kamarádi, může to dopadnout jen jako dnes na Zalužanech! Díky ještě jednou všem, však se dnes zrodila budoucí bájná sága, mýtus, příběh století!