Džungle nikdy nespí | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Džungle nikdy nespí

Zveřejněno 21.2.2020

Nikomu nikdy nic pořádně neřekne. Pak zavelí: oblékat, odjíždíme! Co, kam, proč, jak se obléct, kdy se vrátíme, to jsou informace, které předává velmi sporadicky. Chystá nám překvápko. A to umí. Po povelu „oblékat, odjíždíme“, povětšinou ihned následuje další povel „3 minuty do dojezdu“. Dlouhodobý pobyt v uniformě člověka změní :-)

Dlužno ale dodat, že vždy je to akce dokonale působivá a nevšední. Po hodině cesty dorazíme na Máchalku. Bočním vstupem a černočernou tmou se dostaneme do areálu Botanické zahrady (pozor, pro stavební ruch je uzavřen hlavní vchod), a před sebou najednou máme skleník Fata Morgany. Z nedalekých výběhu zoologické zahrady se ozývají chvilku děsivé, chvilku nááádherné zvuky. Afrika v Praze... 

„Víte, jak vypadá prales, když se setmí? Zažijte tropický skleník Fata Morgana jinak. Zaposlouchejte se do zvuků džungle, která nikdy nespí. Zveme vás na dobrodružnou cestu kolem světa tropických rostlin, ryb a žab. Naši průvodci pro vás připravili zajímavé putování horami i nížinami, při kterém se vám bude tajit dech. Některé druhy rostlin rozkvétají v noci a omamně voní. Magicky nasvícený vodopád šumí a skleníkem se nese koncertování tropických žabek...“ Takto, formou dokonale tajemnou, slibující dobrodružství a dechberoucí chvilky, lákají vědci a průvodci nejen naše malé indiánky do noci. 

Nech se nalákat i ty, je to… úplně jiný páteční večer! Na dosah ruky. Je třeba se objednat, prohlídka s výkladem trvá hoďku. Dvě kila na dospěláka, půlka na prcka. A naštěstí tam moc dětí nebylo, nikdo nerušil, nikde se neztrácel a vůbec, parádní akce! Díky! 

Více najdete tady!

Fotografie pořízeny telefonem Samsung Galaxy Note 10+ dnes v noci :-)

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit